Hudba bez hranic, o.s.

Hudba bez hranic, o.s.

Čeština / English

Chystané akce

Horažďovice | Štěkeň | Ostatní akce

Horažďovice

8. sezóna Ševčíkových hudebních večerů 2017 v Horažďovicích (hotel Prácheň) zahrnuje i dva koncerty 23. sezóny Zámeckého hudebního léta v Horažďovicích (zámek). Vstupné na všechny koncerty: 100,- Kč. Zlevněné vstupné: 50,- Kč (děti nad 10 let, studenti, důchodci, rodiče na rodičovské dovolené), děti do 10 let zdarma. Secesní sál hotelu Prácheň: Strakonická 153, 341 01 Horažďovice. Velký sál muzea: Mírové náměstí 11, 341 01 Horažďovice. Všechny koncerty začínají v 19.00 hodin.

Koncertní sezónu finančně podporuje město Horažďovice příspěvkem na honoráře a cestovné umělců formou účelové dotace.

Město Horažďovice Plzensky kraj www.turisturaj.cz

Koncerty podpořil Plzeňský kraj.

pátek 7. 4. 2017 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Karel Dohnal v pořadu Karlheinz Stockhausen: Harlekin. Komediální představení, při kterém se smějí a dojímají se nejen dospělí, ale i děti. Interpret hraje na klarinet, tancuje a předvádí pantomimu. Program je velice náročný, takže ho uvádí jen několik umělců na světě. Se zasvěceným úvodním slovem Karla Dohnala.

pátek 12. 5. 2017 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Houslový koncert. Roman Patočka – housle, Martin Kasík – klavír. Pořad k připomenutí 165. výročí narození profesora Otakara Ševčíka, horažďovického rodáka. Umělci špičkové kvality – vítěz a laureát soutěže Pražského jara s vítězem klavírního oddílu soutěže Young Concert Artists New York.

pátek 30. 6. 2017 v 19.00 hodin, velký sál Městského muzea

Jan Matěj Rak: Ježkovy vwoči (Zámecké hudební léto). Pocta českému skladateli Jaroslavu Ježkovi v pořadu známého písničkáře s kytarou.

pátek 21. 7. 2017 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

České trio: Milan Langer – klavír, Dana Vlachová – housle, Miroslav Petráš – violoncello. Pořad ke jmeninám města Horažďovice. Soubor špičkových kvalit je dnes znám po celém světě jako představitel slavné umělecké tradice české komorní interpretace, jejíž historie vede až k devadesátým létům devatenáctého století, kdy vzniklo první klavírní trio tohoto jména. Jeho bohatá koncertní činnost zahrnuje ročně desítky koncertů doma i v zahraničí.

pátek 25. 8. 2017 v 19.00 hodin, velký sál Městského muzea

TrubaDůry, aneb od spodka i shůry (Zámecké hudební léto). A kdo že jsou TrubaDůry? Ženské, co maj‘ dary shůry. Občas hebké jako můry, občas ostré jako břitvy, umí karty vykládat, příběhy z nich poskládat. Renesanční koláž plná hudby, humoru a poetiky… na lidově historickou notu hrají, veliké básníky citují, příběhy středověké, milostné a všelijaké lidové vyprávějí členové nezávislé skupiny PNUtí.

pátek 17. 11. 2017 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

České saxofonové kvarteto. Jazzový večer se čtyřmi saxofony pod vedením Romana Fojtíčka.

pátek 8. 12. 2017 v 19.00 hodin, secesní sál hotelu Prácheň

Písňový večer. Gabriela Pechmannová – soprán, Daniel Wiesner – klavír. Přeložený koncert z 6. 10. Na přání publika zařazujeme koncert vynikající české sopranistky věnovaný tentokrát klasické písni. Klavírní spolupráci zajišťuje jeden z nejlepších českých korepetitorů. Zpěvačka v Horažďovicích vystoupila naposledy na podzim roku 2012 v programu s dětským pěveckým sborem Kvítek při ZŠ Komenského Horažďovice.

Štěkeň

11. ročník Hudebního léta ve Štěkni 2017. Koncerty pořádány ve spolupráci s Městysem Štěkeň a s Congregatio Jesu v ČR. Vstupné dobrovolné. Všechny koncerty začínají v 19.00 hodin v Losyho sálu. Losyho sál se nachází v 1. patře na zámku ve Štěkni (dům Congregatio Jesu).

Koncertní sezónu finančně podporuje Městys Štěkeň.

Městys Štěkeň Jihočeský kraj

sobota 3. 6. 2017

Smyčcové duo. Matouš Pěruška (housle) - Kristina Vocetková (cello). V roce 2015 získali cenu Bohuslava Martinů a cenu Zoltána Kodályho, dále se stali absolutními vítězi v soutěži komorní hudby Karla Ditterse z Dittersdorfu.

sobota 8. 7. 2017

Radek Žitný. Klarinetista a saxofonista ze Štěkně, tradiční účast v každém ročníku festivalu, program v jednání.

sobota 15. 7. 2017

Duo du Rêve. Jana Jarkovská (flétna) - Bohumír Stehlík (klavír). Držitelé četných soutěžních cen. Název Duo du Rêve (Duo snů) si interpreti vybrali podle nadšeného výroku jednoho z porotců. Sami mladí umělci o sobě říkají: „Svými koncerty se snažíme přinášet posluchačům klasickou hudbu na nejvyšší interpretační úrovni. Přejeme si však, abychom oslovovali nejen jejich uši, ale i srdce.“

sobota 22. 7. 2017

Klavírní recitál. Pavel Zemen. Z mnoha ocenění jmenujme: cenu z Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro 2013, 1. cenu v mezinárodní soutěži “Notes in Harmony” v italské Bertině a 1. cenu a titul absolutního vítěze v mezinárodní soutěži “Young Academy Award” v Římě. Studuje AMU v Brně.

sobota 9. 9. 2017

Trio Trifoglio. Jana Kopicová (hoboj) – Jana Černohouzová (klarinet) – Jan Hudeček (fagot). Trio Trifoglio (Trojlístek) se umístilo v soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu ve Vidnavě na 1. místě a obdrželo titul laureáta a absolutního vítěze celé soutěže. Trio spolupracuje s výjimečným fagotistou Janem Hudečkem, který patří mezi nejžádanější interprety mladé generace.

sobota 16. 9. 2017

Radek Žitný. Klarinetista a saxofonista ze Štěkně, tradiční účast v každém ročníku festivalu, program v jednání.

Ostatní akce

---